Andrzej K. Koźmiński, Adam Noga, Katarzyna Piotrowska, Krzysztof Zagórski (2020/2, Artykuły,
Autorzy wykorzystują złożony wskaźnik rozwoju społeczno-gospodarczego, zwany wskaźnikiem ALK (BDI), do analizy sytuacji gospodarczej w 22 krajach europejskich OECD w latach 1999–2017. Wskaźnik obejmuje 45 zmiennych społecznych i ekonomicznych w podziale na cztery grupy: 1) oceny bieżącej sytuacji społecznej i politycznej, 2) przewidywania i oczekiwania społeczne, 3) wewnętrzna sytuacja (...)
Joanna Kotowicz-Jawor, Paweł Kozłowski, Andrzej K. Koźmiński, Adam Noga (2019/1, In memoriam,
Wspomnienia o Profesorze Zdzisławie Sadowskim
Andrzej K. Koźmiński, Adam Noga, Katarzyna Piotrowska, Krzysztof Zagórski (2017/6, Artykuły,
Autorzy wykorzystują zintegrowany wskaźnik rozwoju społeczno-gospodarczego, zwany wskaźnikiem ALK (BDI) do analizy koniunktury gospodarczej w Polsce w latach 1999–2016. Wskaźnik ALK obejmuje 43 zmienne społeczne i ekonomiczne w podziale na cztery grupy: 1) oceny bieżącej sytuacji społecznej i politycznej, 2) przewidywania społeczne, 3) wewnętrzna sytuacja ekonomiczna, 4) czynniki zewnętrzne (...)
Adam Noga (2017/1, Laureaci Nagrody Nobla,
Adam Noga (2016/2, In memoriam,
Profesor Jan Lipiński (1918-2016)
Andrzej K. Koźmiński, Adam Noga, Katarzyna Piotrowska, Krzysztof Zagórski (2016/1, Artykuły,
Artykuł przedstawia zastosowanie nowego syntetycznego wskaźnika równowagi społeczno-ekonomicznej dla Polski, zwanego wskaźnikiem ALK, do analizy i prognozy rozwoju społeczno-ekonomicznego w Polsce w okresie 1999–2015. Wskaźnik ten został skonstruowany, ponieważ tradycyjne miary rozwoju gospodarczego, takie jak dynamika PKB, tempo inflacji, saldo budżetu państwa itp., są niewystarczające dla (...)
Adam Noga (2015/1, Laureaci Nagrody Nobla,
W artykule autor próbuje pokazać wkład Jeana Tirole’a do współczesnej teorii ekonomii. Koncentruje się na wkładzie laureata Nagrody Nobla do teorii: przedsiębiorstwa, regulacji, struktur rynkowych i konkurencji, internetu, rynków fi nansowych i polityki makroekonomicznej. Szczególną uwagę poświęca liberalnej koncepcji regulacji rynków w ujęciu J.J. Laffonta i J. Tirole’a. Autor stara się (...)
Adam Noga (2014/1, Recenzje i omówienia,
Bogdan Mróz, Konsument w globalnej gospodarce. Trzy perspektywy
Bogdan Mróz (2010/2, Recenzje i omówienia,
Adam Noga, Teorie przedsiębiorstw
Adam Noga (2007/4, Recenzje i omówienia,
Grzegorz W. Kołodko: The World Economy, Great Post-Communist Change
|
|